Güneş gözlükleri hayatımızda büyük bir öneme sahip. Kaliteli olmayan bir güneş gözlüğü göz sağlığı açısından çok tehlikeli sonuçlara neden olabilir. Yüze uygun seçilmeyen bir güneş gözlüğü ise dış görünüşün bütün güzelliğini bir anda bozabilir. Peki yüz tipimize uygun nasıl güneş gözlüğü seçmeliyiz?

Yuvarlak Yüz

Yuvarlak yüze sahip olan kişiler köşeli, çekik ya da oval kesim güneş gözlüklerini tercih edebilirler.

Oval Yüz

Oval yüze sahip olan kişiler şanslılar bölgesinde yer alır. Tüm çerçeveler bu yüz tipine uygun olduğu için çok fazla düşünmenize gerek yok. 😊

Elmas Yüz

Elmacık kemiklerinin daha çıkık olduğu ve çene kısmına doğru yüzün inceldiği yüz elmas yüz olarak tanımlanır. Elmas yüz şekline sahip olan kişiler küçük çerçeveleri tercih edebilirsiniz. Gözlüğünüzün modelinin elmacık kemiğini geçmemesine dikkat etmelisiniz.

Kare Yüz

Kare yüz şekline sahip olanlar kesinlikle geometrik şekilli gözlükleri tercih etmemeliler. Oval ve yuvarlak çerçeveler ile keskin yüz hatlarınızı yumuşatabilirsiniz.

Uzun Yüz

Köşeli modeller, geniş çerçeveler ve dekoratif tasarımlara sahip çerçeveli güneş gözlükleri tam size göre.

Antalya’nın güzel havalarında yüz şeklinize uygun güneş gözlüğü için TerraCity AVM’de 2. Katta bulunan Opticity mağazasına uğramayı unutmayın!