Şimdi eminiz ki şerbetli olan tüm tatlıları saymaya başlayacaksınız.  Özellikle bayramların vazgeçilmezleri BAKLAVA, KADAYIF, EKMEK KADAYIFI. Büyük harflerle belirttik, çünkü biliyoruz ki bu tatlı isimlerini okurken gözleriniz açılmaya başladı. “Olsada yesek” diyenleri duyar gibiyiz.

Fakat Ramazan boyunca değişen beslenme düzeni, tekrar değişmesi sonucu olumsuzluklar yaşanmaması için özellikle bayram için hazırlanan tatlıların ve hamur işi yiyeceklerin aşırı tüketilmesi sorun yaratabilir. Beslenme şeklindeki değişikliğin kan şekeri değerini de olumsuz etkileyebiliyor. Bu yüzden Ramazan ayı süresince yavaşlayan metabolizma sonu yenilen tatlıların yağ olarak depolandığı riskli bir süreçtir.

Doğru, Ramazan sonrası tatlıların yeri hep farklıdır.  Bu farkı kendi sağlığınız için de yaratmak, bayramda hamur tatlıları yerine daha çok sütlü tatlıları tercih edebilirsiniz. Tüm lezzet severleri sütlü tatlı seçenekleriniTerraCity AVM Özsüt’te bulabilirsiniz. Ağzımız tatlansın, şeker gibi bayram olsun. İyi Bayramlar!

Özsüt, TerraCityAVM’de 2. Katta!