Son zamanlarda vintage ve retro etkisi farketmeden bizi kendisine çekmeyi başardı. Peki, eski dönemler neden bu kadar hoşumuza gidiyor? Hiç merak ettiniz mi?

Eski dönem düşkünlüğünü, en çok gördüğümüz yer sinema ve TV dünyasında bulunuyor. Dönem dizilerinde kullanılan kıyafetler bütün moda dergilerini süslüyor. Buda hepimizin hoşuna gidiyor. Hatta dünyaca ünlü vintage butiklerine olan ilgi artıyor. Aslında o yılların ikonlarına, kıyafetlerine ve aksesuarlarını sahip olma isteğimizin altında, o yılların duygularına erişmek istediğimizi söyleyebiliriz. Eski, güzel yıllarımıza duygusal olarak erişmek, onları hatırlayarak mutlu olmak ve bu duyguyu o dönemlerde yaşanlarla paylaşarak anmak istiyoruz. Bu yüzden çok sık karşılaştığımız üç kavram ise iç içe geçmeye başladı. Yüzyıl önceki değerli eşyaya antika, eski zamanlarda günümüze üretilmiş ve üretildiği dönemin izini taşıyan eşyaya vintage ve günümüzde üretilmesine rağmen belli bir dönemi yansıtmayı amaçlayan retro bir arada kullanılıyor.

Aslında bir bakıma iyiki de olmuş. Eski dönemlerin çiçek deseni, puantiyesi, fosforlu renkleri, bob kesimi saçları artık her yerde!

Sizde eski dönemlerin tarzını günümüze yansıtmak istiyorsanız, TerraCity AVM’ye uğramayı unutmayın.