Renkler, insanlar üzerinde etkili bir güce sahip. Renklerin insan ruhu ve zihin üzerindeki gücü kuşkusuz herkes tarafından biliniyor. Ayrıca renklerle insanın kendisine ve kişiliğine yepyeni bir yol haritası çıkarmasına da olanak sağlıyor. Yani doğru seçilen renklerle istenilen psikolojiye ulaşmak mümkün. Hatta ilgi gösterdiğiniz renkler bize karakterimizle ilgili ipuçları veriyor.

Her rengin bir enerjisi ve evrene gönderdiği mesajlar vardır. Her renk bir duyguyu ifade eder. Eğer siz de renklerin verdii mesajları çözebilir ve yön verebilirseniz çok fazla şeyi kontrol edebilir hale gelebilirsiniz.

Tutkunun En Kırmızı Hali

Aşk, sıcak, ateş, kan, güç gibi kırmızıyı simgeleyen en baskın karakter tutkudur. Aşk ve tutkunun adresi olan kırmızı, bir an önce harekete geçme isteği uyandırmasıyla ve enerjik olmasıyla da bilinir. Dostluk ve hoşgörünün temsilcisidir. Omurgaya dizilmiş yedi ana enerji merkezindenin birincisi olan kök çakranı bizi dünya gezegenine bağlar.

Gücün En Karanlık Tonu Siyah

Gücün, korkunun ve gizemin en karanlık tonu olan siyah, en asil duruşuyla zarif bir tavır sergilerken derin haliyle de gizemi ve kötülüğü çağrıştırır. Tartışmalı bir renk olan siyah, çoğu toplumda yas ve matemin rengidir. Öyle ki birçok farklı anlamı, farklı ruh halini de beraberinde getiriyor.

Siyahın Asil Eşi Beyaz

Saflığı, temizliği ve masumiyetin rengin beyaz, tüm renklerin aslında bir bütünüdür. İçinde her renkten farklı anlamlar ve güçler taşır.

Kendinden Emin ve Güçlü

Uyum, doğa, denge, güven, çevre, tarafsızlık ve barış. Evet size yeşil renginden bahsediyoruz. Yeşil hem enerjisiyle hem mesajlarıyla renkler arasındaki evrensel sevgi ve barış mesajını veren en güçlü renktir.