Moda dünyasında topuklu ayakkabıların yerine her geçen gün daha fazla spor ayakkabılar almaya başladı. Özellikle son dönemde retro modeller sokak modasında ön planda. Peki bunlar hangisi?

Converse: Lise yıllarının vazgeçilmezi, bir döneme damga vurmuş Chuck Taylor imzalı Converse marka ayakkabılar tekrardan gün yüzüne çıkıyor. Özellikle mini etek, kısa üst gibi iddialı parçalarla bir arada kullanılarak daha spor ve farklı bir görünüm elde etmenizi sağlıyor.

Vans Old Skool: Vans’ın ikonik kaykaycı ayakkabı modeli Old Skool bu sezon büyük bir yükselişte. İster gündüz ister gece, ister şık bir takımın altına ister spor bir kombinle rahatlıkla giyilebiliyor.

Adidas Gazelle: Her ne kadar son birkaç yıldır Adidas Stan Smith modeli ile öne çıksa da, Gazelle adındaki retro model de yeni tarzı, renkleri ile hem havalı hem de gizemli olmayı sevenler için ideal bir seçenek. Özellikle midi boy eteklerle çok iyi duruyor.

Puma Basket: Son dönemde özellikle Rihanna ile olan iş birliği ile tekrardan iyi bir sıçrayış yakalayan ve trend parçaları ile öne çıkan Puma, Basket model ayakkabısını yeniden piyasaya sürdü. Kot pantolonla, ceket pantolon takımlarıyla ya da elbiselerle rahatlıkla kombinleyebilir en spordan en romantiğe kadar her stile uyarlayabilirsiniz.

Eski nostalji havasıyla kıyafetlerinizi kombinlemek istiyorsanız TerraCity AVM’ye bir uğrayın deriz.